szladna

Newsy

„Słowa mają moc”

Konkurs plastyczny pt. „Słowa mają moc”

18 listopada odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego, zorganizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji oraz Międzynarodowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień.

Nagrody przyznano w dwóch kategoriach wiekowych – klasy I-III oraz IV-VIII

Nagrody i dyplomy wręczyła pani dyrektor szkoły. Wybór zwycięzców był bardzo trudny, ponieważ wszystkie prace były staranne, oryginalne oraz nawiązywały do tematu konkursu.

Zwycięzcy konkursu: 1 miejsce w kat. klas I-III zdobyli: Julia Błyskal z kl. 3 i Ignacy Czerniak z kl. 1. Drugie miejsce: Jagoda Skucińska i Emilia Błyskal z kl. 3, miejsce 3 zajęli Mikołaj Kusek z kl. 1 i Szymon Boruch z kl. 3.

W kategorii klas IV-VIII pierwsze miejsce zajęli: Zuzanna Zaucha, Karolina Kobak z kl. 6, Jan Handzel z kl. 7 i Emilia Bala z kl. 5. Drugie miejsce w tej kategorii zajęli: Patrycja Boruch z kl. 5, Weronika Michalik z kl. 6, Emilia Brzuchacz z kl. 7 oraz Witold Skuciński z kl. 4. Miejsca trzecie zdobyli: Sebastian Zaucha z kl. 4, Maciej Janowski oraz Tomasz Koperny z kl. 7.

Organizatorami konkursu były p. Stanisława Mikrut-Michalik, p. Paulina Smalarz i p. Karolina Wesołowska.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy kolejnych sukcesów!

*FB*

 

Bądź Na Ty z Małopolskim Wolontariatem

 

W ramach projektu Bądź Na Ty z Małopolskim Wolontariatem uczennice z naszej szkoły, Julia Baran, Maja Pasterz, Roksana Sznajder i Emilia Brzuchacz pod opieką p. Joanny Cetnar udały się do siedziby Związku Emerytów i Rencistów i Niepełnosprawnych w Tarnowie na warsztaty świąteczne z seniorami. Warsztaty poprowadziła p. Wioletta Sysło. Dziewczyny miały okazję wykonać piękne lampiony, a przy okazji spotkać się z seniorami, pomóc im w pracy i nauczyć się empatii wrażliwości i szacunku do osób starszych.

*FB*

 

 

Centrum Usług Społecznych w Skrzyszowie zaprasza wszystkich rodziców

 

Z rakietą ku Niepodległości

Z radością informujemy, że 16 listopada 2025 r. uczeń naszej szkoły - Franciszek Zięba odniósł sukces w zorganizowanym w Gdowie Ogólnopolskim Turnieju Tenisa Stołowego „Z rakietą ku Niepodległości”. Franiu pokazał klasę w kategorii wiekowej SKRZATY zajmując 3 miejsce i tym samym stanął na podium. Jesteśmy dumni z jego sukcesu i trzymamy kciuki za kolejne .

Franiowi i jego Rodzicom serdecznie gratulujemy

*FB*

 

Odkrywanie lasu w klasie 3!

W ostatnich dniach uczniowie klasy 3 wybrali się w niezwykłą podróż do świata lasu. Poznawali jego warstwy, mieszkańców oraz to, jak ważną rolę pełni w przyrodzie. Dzieci dowiedziały się, kto żyje w koronach drzew, kto ukrywa się w podszycie, a kto pracuje w ściółce, rozkładając liście i gałązki. Rozmawialiśmy również o rodzajach lasów, drzewach, roślinach runa oraz grzybach – od jadalnych po te, których należy unikać.

Uczniowie poznawali także zwierzęta leśne: ssaki, ptaki, owady, pajęczaki, gady i płazy. Przyglądali się tropom zwierząt i odkrywali, jak różnią się dzioby ptaków w zależności od ich sposobu zdobywania pożywienia. Nie zabrakło rozmów o zasadach bezpiecznego i odpowiedzialnego zachowania w lesie.

W grupach uczniowie pracowali nad własnymi lapbookami o lesie. Każda grupa zajmowała się innym zagadnieniem. Dzieci samodzielnie dobierały treści, tworzyły ilustracje, podpisy i kieszonki z ciekawostkami. Ich prace są pełne wiedzy, pomysłowości i pięknych detali.

Zwieńczeniem tematu była twórcza zabawa plastyczna – dzieci wykonały urocze lisy z jesiennych liści.

To połączenie nauki i kreatywności dostarczyło mnóstwo radości i pozwoliło spojrzeć na las z zupełnie nowej perspektywy.

*FB*

 
Więcej artykułów…
Strona 51 z 353